Znak oddílu
znaky
Sokol Zbyslavice
Dnes je pátek 19. října 2018, svátek má Michaela, zítra Vendelín
Poslední aktulaizace: 17.10.2018

Aktuality a informace

 • Poslední zápas - muži: Žilina - Zbyslavice 4:1  
 • Příští zápas - muži: neděle 21.10.2018 ve 14:00 Zbyslavice - Olbramice
  Bilance od roku 2001
  III. 2017/2018 10.6.2018 Olbramice-Zbyslavice4:6
  III. 2017/2018 13.8.2017 Zbyslavice-Olbramice3:2p
  OS 2013/2014 B 20.4.2014 Zbyslavice-Olbramice1:1
  OS 2013/2014 B 21.9.2013 Olbramice-Zbyslavice1:2
  OS 2012/2013 B 26.5.2013 Zbyslavice-Olbramice6:1
  OS 2012/2013 B 25.8.2012 Olbramice-Zbyslavice5:1
  OP 2001/2002 12.5.2002 Olbramice-Zbyslavice1:3
  OP 2001/2002 7.10.2001 Zbyslavice-Olbramice4:1
  Celkem: 5 - 1 - 1 - 0 - 1  26:16
 • Následující zápas - muži: sobota 27.10.2018 ve 14:00 Hodslavice - Zbyslavice,
  odjezd od autobusové zastávky ve Zbyslavicích ve 12:40.


 • zdroj Meteopress

 • 21.6.2018 - Přehled sezóny 2017/2018 - 3.třída OFS Nový Jičín - muži

  Před zahájením jarní části byl náš tým po povedeném podzimu v tabulce na 5.místě. Vzhledem k tomu, že na našem hřišti proběhla v úvodu jara rozsáhlá revitalizace trávníku, za niž ještě jednou děkujeme obci Zbyslavice, která na ni uvolnila prostředky, jsme několik utkání odehráli v azylu v Olbramicích.

  Hned v tom prvním se nám podařilo zvítězit nad Ženklavou v poměru 2:0. Poté bohužel následovaly tři porážky v řadě. Dalších bodů jsme se pak dočkali po výhře ve Vražném po pokutových kopech. Další výhru za tři body jsme zaznamenali po našem nejlepším utkání jara, když jsem zvítězil nad v té době vedoucím celkem tabulky z Bludovic v poměru 3:0. Poté přišla porážka v Příboře, následována sérií 4 zápasů kdy se nám podařilo pokaždé bodovat. Nejprve šlo o domácí výhru nad Bílovem, kde jsme se na jaře poprvé představili na už opraveném našem hřišti. Poté jsme vyhráli po penaltách v Mořkově za dva body, uhráli bod po penaltové prohře proti Sedlnicím a radovali se ze zisku tří bodů v derby po divoké přestřelce v Olbramicích. Poslední zápas jsme pak odehráli na domácím hřišti proti Petřvaldu. Ten nám bohužel vůbec nevyšel a skončil vysokou porážkou.

  V součtu s podzimními výsledky to pak pro nás znamená v konečné tabulce celé soutěže umístění na 6. místě. Získali jsme 41. bodů za 10 výher v normální hrací době, 5x jsme zvítězili po penaltách za dva body, 1x na penalty prohráli za jeden bod a 10x odešli poraženi v normální hrací době. Skóre bylo záporné v poměru 70:74. Měli jsme tak 6. nejlepší útok a 5. nejhorší obranu. V tabulce pravdy jsme skončili na +2 bodech.

  Nejlepším střelcem se stal Filip Kovařčík s 22.zásahy, následovaný Tomášem Novákem s 9 góly a Jiřím Kozelským, který se trefil sedmkrát.

  Závěrem bychom chtěli poděkovat vedení obce za stálou finanční podporu, firmě Asompo za sponzorský příspěvek a především pak našim divákům za jejich přízeň. Doufáme, že naše zápasy budou navštěvovat v hojném počtu i v příštím ročníku.


  (jik)

 • 3.12.2017 - Hodnocení roku 2017

  Přinášíme krátký přehled toho, jak si vedl náš tým na fotbalových trávnících v letošním roce.

  Po podzimu 2016 jsme v tabulce byli na 9. místě a tak bylo jasné, že na jaře to bude především boj o udržení. První tři kola nám vyšla výsledkově relativně velmi dobře, z devíti možných jsme získali šest bodů a vypadalo to, že jaro by mohlo proběhnout v klidu bez větších starostí.

  První porážka přišla až na půdě prvních Hodslavic ve čtvrtém jarním utkání. Následovala těsná výhra na půdě posledních Hostašovic. Poté se ale náš tým dostal do výsledkové krize, když v dalších čtyřech zápasech získal jen tři body a opět se tabulkou propadl do sestupových vod.

  V posledních třech utkáních se pak pokaždé rozhodovalo při pokutových kopech. O tom, zda se nám podaří udržet ve 3. třídě, se pak rozhodlo až v posledním zápase sezóny. Doma jsme přivítali soupeře z Bravantic, který by v případě výhry mohl postoupit výše. Utkání mělo dramatický průběh. Sice jsme v poločase vedli 2:0, ale soupeř dokázal skóre srovnat. Jejich vyrovnávací branka přišla až v nastaveném čase. O našem bytí a nebytí tak rozhodovala střelba ze značky pokutového kopu. Naši hráči ale vypjaté chvíle zvládli a v penaltách byli nakonec úspěšnější.

  V konečném účtování sezóny jsme tak skončili na 10. místě, když jsme získali 28 bodů při skóre 47:47 a zajistili si účast ve 3. třídě i pro příští rok. Našim nejlepším střelcem se stal Filip Kovařčík, který vsítil celkem 16 branek. S kariérou a našim týmem se pak po letošní sezóně rozloučil po sedmnácti letech Martin Kalafut. Za náš tým odehrál především na pozici záložníka celkem 348 mistrovských utkání, v nichž vstřelil 54 branek.

  Nový ročník 2017/2018 přinesl změnu v počtu týmů. Soutěž se rozrostla na 14 účastníků, a tak mají naši diváci možnost nás sledovat při více zápasech. A jak jsme si v nich vedli? Nejprve statistické údaje. Náš tým odehrál na podzim 14 utkání s touto bilancí: V 6 zápasech jsme zvítězili v normální hrací době, třikrát po pokutových kopech a pětkrát jsme odešli ze hřiště poraženi. Celkově jsme si tak do tabulky připsali 24 bodů, což momentálně znamená 5. místo. V tabulce pravdy (+/- ) máme 0 bodů. Skóre máme vyrovnané v poměru 40:40. Máme tak 5. nejlepší útok, ale zároveň i 5. nejhorší obranu. Nejlepším střelcem našeho týmu se stal Filip Kovařčík s 12 přesnými zásahy, gólově se pak dokázalo prosadit celkem 11 hráčů.

  A teď jen krátce k samotnému průběhu podzimu. Vynikajícím způsobem nám vyšel vstup do sezóny. V úvodním utkání se nám podařilo zvítězit v derby nad Olbramicemi po pokutových kopech a poté ještě v následujících pěti zápasech v normální hrací době. Nejpovedenější zápas co se výsledku týče byla domácí vysoká výhra 6:0 nad Bravanticemi. V jednu chvíli jsme tak byli i na čele tabulky. Poté pak přišel zlom a následoval série tří vysokých porážek za sebou a tím pádem i tabulkový pokles. V dalších 2 utkáních jsme opět dokázali bodovat, nejprve jsme vyhráli na penalty v Bílově a poté doma těsně porazili nováčka z Mořkova. Následovaly další dvě prohry, ostudný byl hlavně domácí debakl 1:7 proti Štramberku. V posledním kole jsme pak opět slavili výhru po penaltách.

  Oproti loňsku tak máme především mnohem lepší pozici pro udržení soutěže, když na sestupová místa máme 12 bodů náskok. Doufejme, že si budeme podobně úspěšně počínat i v jarní části.

  Již od sezóny 2012/2013 TJ Sokol Zbyslavice úzce spolupracuje se Sokolem Olbramice při výchově mladých fotbalistů. V posledních třech letech nastupuje společný tým Zbyslavic a Olbramic v kategorii U10, to je starší přípravka pro mladé fotbalisty do 10-ti let. Pro tuto kategorii nejsou až tak důležité výsledky a umístění v tabulce (proto není tabulka sestavována), ale zájem a chuť potkat se s kamarády na hřišti a nesedět jen doma u počítače. Zájem o tento druh aktivního pohyby je někdy tak velký, že nemáme dostatek dresů pro všechny hráče, zejména při domácích utkáních. Tomu jsme opravdu moc rádi a těší nás to. Poděkování patří také rodičům za podporu svých dětí a zejména za pomoc při dopravě k venkovním utkáním.

  V letošní sezóně se nám podařilo sehrát vyrovnaná utkání i proti tradičně silným mužstvům z Jeseníku, Bílovce a Petřvaldu a dosáhli jsme také na vítězství a to nad mužstvy z Jakubčovic, Jistebníku a Pustějova.

  Mimo utkání v soutěži OS starších přípravek jsme se letos zúčastnili také tří turnajů a to v Olbramicích, Klimkovicích a posledního pak ve Zbyslavicích. Na žádném turnaji jsme se neztratili a nebyli jen do počtu. Zejména turnaj Klimkováček, jehož 2. ročník se konal za účastí 12 mužstev ve dvou kategoriích, byl velmi kvalitně obsazen. Kromě pořádajících Klimkovic se pak turnaje zúčastnila např. mužstva SK Stará Bělá, FC Odra Petřkovice, FK SK Polanka, TJ Velká polom nebo SK Slavia Třebovice.

  V sezoně 2017/2018 je opět společné družstvo TJ Sokol Zbyslavice a Sokola Olbramic přihlášeno do soutěže, tentokrát do soutěže OP mladších žáků, 1 + 7. V této nové kategorii hrají naší žáci první rok a zatím sbírají zkušenosti, neboť kromě toho, že hrajeme na větším hřišti a ve větším počtu hráčů, tak se změnila i nějaká pravidla a to především ta, že začalo platit pravidlo o postavení hráče mimo hru (ofsajd) a pravidlo o malé domů. Zatím to výsledkově není ještě takové, jaké bychom chtěli, ale když přihlédneme k tomu, že všechna ostatní mužstva mají několik 12 letých hráčů a my žádného, tak musíme ocenit zejména bojovnost, nasazení a zápal pro hru, i když skóre není zrovna příznivé. V příští sezóně očekáváme lepší výsledky, neboť i my budeme již mít 12 leté fotbalisty a celkově si mužstvo zvykne na všechny změny, které přinesl přesun do vyšší věkové kategorie.

  Jedno utkání podzimní části jsme odehráli na hřišti ve Zbyslavicích, které jsme po boji prohráli o gól, ale všichni hráči si zaslouží uznání za svůj přístup a to, že ukázali rodičům a všem divákům jaké udělali pokroky.

  Závěrem bychom chtěli poděkovat vedení obce za podporu, bez níž by byl chod oddílu v podstatě nemožný. Dále pak firmě DT logistik, zastoupené panem Luďkem Bártou, za sponzoring ve formě nových dresů. A hlavně pak našim divákům za jejich přízeň. Doufáme, že budou naše zápasy navštěvovat v hojném počtu i v následujícím roce.


  (jik)(ava)
„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain