Program Tabulky
Dnes je Thursday, April 18, 2024, svátek má Valérie, zítra Valérie
Poslední aktualizace: 14.4.2024

Program Tabulky je určen pro výpočet tabulek ze spotrovních výsledků soutěží, které jsou hrány systémem každý s každým jedno až osmikolově.

Možnosti programu:

V současnosti je dostupná verze 8.0.

• výpočet tabulky z výsledků
  • rozpis utkání podle Bergerových tabulek (systém každý s každým)
    Vyjádření ČMFS: "Rozlosování klubů I.GL a II.ligy se od sezóny 2003/2004 řídí Frončkovými losovacími tabulkami. Pro každý soutěžní ročník jsou tabulky připravovány specificky dle potřeba a požadavků klubů (tím se především míní regionální podmínky, stav rekonstrukce stadionů, významné akce v regionu). Frončkovy tabulky jsou interní záležitostí klubů I.GL a II.ligy a majitelem tabulek a proto nejsou zveřejněny na našich webových stránkách. Avšak při losovacím aktivu klubů I.GL a II.ligy dne 24.června 2005 byly prezentovány a podrobně vysvětleny."
  • výběr jednotlivých utkání jednoho vybraného týmu
  • tisk tabulky, rozpisu, zápasů vybraného týmu
  • export tabulky, rozpisu do formátu xhtml 1.0, txt, libovolně definovaného
  • export rozpisu do scriptu MySQL s možností definování struktur
  • export rozpisu a rozpisu týmu do kalendáře přes soubor ics
  • přímý vstup do databáze MySQL
  • možnost vložení tabulky do libovolného souboru, vhodné pro předdefinované statické html/xhtml stránky
  • soutěž může obsahovat až 30 mužstev
  • při lichém počtu týmů podporuje "volno"
  • možnost vyřazení libovolného týmu a libovolného počtu týmů v průběhu soutěže
  • rozpisy jednotlivých kol se vztahují k jednomu oficiálnímu datu, lze ovšem nastavit, které týmy hrají v sobotu, popřípdě v jinou hodinu nebo o jaký čas se liší začátek utkání od oficiálního začátku
  • každý zápas může mít svůj vlastní začátek
  • graf průběhu umístění
  • možnost zadávat více sad výsledků (poločasy, třetiny, sety, atd.)
  • začátky utkání se zadávají všechny v jednom okně, zrušeno zadávání po sadách kvůli předehrávání kol
  • ve formuláři "Zápasy týmu ..." při více sadách výsledků se daný výsledek vkládá přes formulář "Vkládání výsldků"
  • při vkládání výsledků je formulář upraven tak, aby zobrazoval maximálně 3 další sady výsldků kvůli velikosti
  • formulář "Vkládání výsldeků" zapisuje hodnoty i při přechodu mezi sousedními koly tlačítky, při zavření kontroluje zapsání výsldků"
  • z formuláře "Zobrazení všech výsledků" se lze dostat na vložení výsldku dvojklikem na příslušném řádku

Rozšíření nedodávaná s volnou verzí, která jsou dostupná na požádání

• export tabulky do MySQL
  • načítání losu ze serveru fotbal.cz

Novinky verze 8.0

• export rozpisu a rozpisu týmu do kalendáře přes soubor ics
  • není potřeba soubor libmysql.dll, pokud se nevyužívá export do MySQL

Novinky verze 7.0

• možnost vytvoření libovolného rozpisu, ktetý eliminuje neznalost Frončkových tabulek, ukládá se kompletní rozpis, načítají se pouze 4 kola (nutno si napsat o speciální verzi)
  • možnost vyřazení libovolného týmu a libovolného počtu týmů v průběhu soutěže, v editaci týmů Ctrl+D
  • možnost měnění některých parametrů soutěže po úvodním nastavení
  • zjišťování nové verze na webu

Novinky verze 6.2

• nový druh výpočtu výsledků pro bowling nebo kuželky (nutno si napsat o speciální verzi)
  • možnost definice výpočtu tabulky s nebo bez vzájemných zápasů
  • dvojklik na řádku tabulky vypočte minitabulku týmů se stejným požtem bodů

Program je freeware, ale pokud byste chtěli Mikiho obdarovat, napište mi a domluvíme se.

Připomínky a nápady zasílejte Mikimu.

Studna.cz